Ga direct naar: Snelkoppelingen Hoofdmenu Zoeken Hoofdinhoud
Home > Wmo en jeugdhulp 2024
22-9-2025
18-9-2025
Gepubliceerd: 25-9-2025
Net als ieder jaar zijn er in 2024 onderzoeken uitgevoerd naar de ervaringen van inwoners die gebruikmaken van Wmo-maatwerkondersteuning en jeugdhulp. De zogenoemde cliëntervaringsonderzoeken laten zien hoe inwoners de ondersteuning ervaren en waar verbeterpunten liggen.
Voor het Wmo-onderzoek zijn 823 cliënten uitgenodigd en meer dan de helft deed mee. De resultaten laten een overwegend positief beeld zien. Bijna negen op de tien cliënten wisten precies waar ze terecht konden met hun hulpvraag. Ook het gevoel dat ze snel geholpen werden, was groot: ruim acht van de tien cliënten ervaarden dat ze niet lang hoefden te wachten.
De kwaliteit van de geboden ondersteuning kreeg van bijna acht op de tien cliënten een positieve beoordeling. De Noaberpoort krijgt een 8 als gemiddeld rapportcijfer. Dat betekent dat veel inwoners tevreden zijn over hoe ze begeleid en ondersteund worden. Tegelijkertijd gaven sommige cliënten aan dat vervangende huishoudelijke hulp vaker beschikbaar zou mogen zijn en dat de bereikbaarheid van de Noaberpoort soms beperkt is.
Bij de jeugdhulp zijn 504 cliënten en ouders uitgenodigd voor de vragenlijst, met een respons van 20%. Dat is lager dan gemiddeld, maar vergelijkbaar met andere gemeenten. De cijfers zijn daardoor indicatief, maar geven toch een beeld van hoe jongeren en hun ouders de hulp ervaren.
Uit het onderzoek blijkt dat bijna driekwart van de jongeren en hun ouders goed wist waar ze met hun hulpvraag terecht konden. Het merendeel voelde zich snel geholpen en beoordeelde de kwaliteit van de ondersteuning positief. Het mooie is dat 87% aangeeft zich beter te voelen door de ontvangen hulp en 71% meer vertrouwen heeft in de toekomst. De Noaberpoort krijgt een 7,6 als gemiddeld rapportcijfer. En hoewel er nog aandachtspunten zijn, zoals wisselingen van hulpverleners en wachttijden, blijkt dat ook bij de jeugd de hulp echt verschil maakt.
De uitkomsten van beide onderzoeken zijn besproken met de medewerkers van de Noaberpoort. Zij nemen de signalen mee in hun dagelijkse contacten met inwoners en gebruiken deze om de ondersteuning verder te verbeteren. Wethouder Pieter van Zwanenburg: “Het is goed om te zien dat veel inwoners en jongeren tevreden zijn over de hulp die ze krijgen. Tegelijkertijd blijven we werken aan verbeterpunten, zodat iedereen in Haaksbergen de ondersteuning krijgt die hij of zij nodig heeft.”